کامپیوتر

زندگی ما کاملا تحت تأثیر کامپیوتر ها است. امروزه استفاده از کامپیوتر با اتصال به اینترنت در زندگی روزمره عادت های ما را تغییر داده است. ما در حال ایجاد انواع جدیدی از عادت ها هستیم. مانند گوش دادن به موسیقی از طریق رایانه ، کسب درآمد اینترنتی ، انجام بانکداری اینترنتی ، برقراری ارتباط آنلاین با دوستان و خانواده ، اداره مشاغل آنلاین ، شرکت در کلاس های آنلاین و … از انواع جدید عادت هاست.

در دنیای دیجیتال امروز انجام بسیاری از کارها بدون کامپیوتر غیرممکن است ، زیرا کاربرد کامپیوتر در زندگی بسیار زیاد است که آن را به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی تبدیل می کند. استفاده از کامپیوتر عملاً توسط کلیه موسساتی که در همه ادارات ، مدارس ، کالج ها و غیره استفاده می کنند انجام می شود زیرا از ویژگی  همه کاره بودن برخوردار است.

رایانه ها را با توجه به دو عامل می توان طبقه بندی کرد:

انواع کامپیوتر بر اساس مصرف
کامپیوتر آنالوگ
کامپیوتر دیجیتال
کامپیوتر هیبرید
انواع کامپیوتر بر اساس اندازه
گوشی هوشمند
ریز رایانه
ایستگاه کار
رایانه شخصی
لپ‌تاپ
رایانه کوچک
بزرگ رایانه
ابر رایانه

۱-  آموزش

۲- در خانه

۳- در تجارت

۴- در بیمارستان ها

۵- بخش بانکی

۶- در دفاتر دولتی

۷- در بازاریابی

  1.  روش کار تغییر پیدا کرده
  2. رایانه‌ها به ما در حل چالش‌های جهانی کمک می‌کنند
  3.  آموزش دقیق‌تر
  4. استفاده از رایانه در بیمارستان‌ها و مراقبت های بهداشتی
  5.  استفاده از رایانه در دفاتر دولتی
  6. استفاده از کامپیوتر در بازاریابی

تأثیرات استفاده از رایانه در زندگی

رایانه ها و کاربردهای آن به سرعت و به طور گسترده در سراسر جهان رشد کردند. آنها به دلیل پتانسیل‌های مختلف برای انجام بسیاری از وظایف استفاده می‌شوند. این به حل مشکلات زندگی انسان در زندگی روزمره کمک می‌کند. برای درک عمق مداخله رایانه در زندگی انسان ، نگاهی به تحولات رخ داده در زمینه‌های ارتباطات ، آموزش ، امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی بیندازید.

از دیگر کاربرد کامپیوتر در زندگی این است که رویای یادگیری از راه دور را به واقعیت تبدیل کرده است. تحصیلات دیگر محدود به کلاس های جداگانه نیست. به دلیل در دسترس بودن اینترنت ، نقاط دور از نظر فیزیکی نزدیک تر شده اند. بنابراین حتی اگر دانش آموزان و معلمان از راه دور باشند ، می توانند تعامل بسیار خوبی با یکدیگر داشته باشند.