شرکت فن و تجارت سپنتمان

رنگ های صنعتی با این هدف که از سطوح محافظت و در مقابل عوامل مختلف محیطی از وسایل و تجهیزات محافظت کند طراحی شده است. عوامل مختلف محیطی مانند رطوبت، خوردندگی، تماس با آب، آتش، حلال ها، ساییدگی و …

از ویژگی ها و شاخصه های مهم رنگ های صنعتی می توان به مقاومت بالا به عامل های خوردنه، استحکام بسیار بالا، چسبندگی قدرتمند با سطح مورد نظر، غیر قابل برگشت بودن رنگ، مقاومت به حلال و توانایی اعمال با ضخامت های بالا اشاره کرد. همچنین در رنگ های مخصوص مخازن آب آشامیدنی از گونه خاصی از رزین های اپوکسی استفاده می گردد که فاقد حلال هستند و صرفا پس از اختلاط دو جز مایع، یک پوشش سخت ایجاد می شود. این مشخصه باعث می‌شود که برای رقیق سازی رنگ نیازی به تینر و حلال‌های سمی در رنگ به ۰ برسد و در نتیجه پس از خشک شدن رنگ نیز، مواد سمی از آن متشعشع نمی‌شود.

هر نوع پوششی یک هدف و نیاز اصلی را برآورده می کند. در مورد رنگهای صنعتی هدف اصلی حفاظت سطوحی ست که پوشش داده می شوند. حفاظت از وسایل و تجهیزات در مقابل عوامل مختلف محیطی نظیر رطوبت، شرایط جوی خورنده، تماس مستمر با آب، آتش سوزی، حلال های صنعتی، سایش مداوم و … است.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *